رابطه میان افزایش سن و تغییر شکل واژن

رابطه سن و واژن

با بالا رفتن سن، شکل واژن تغییر می‌کند

واژن شما هم درست مانند بقیه قسمت‌‌های بدن‌تان، تغییر شکل و تغییر رنگ می‌دهد. در دهه‌ی بیست زندگی‌تان واژن شما ممکن است قابل رویت‌تر باشد اما لب‌های اطراف آن به مرور، نازک‌تر و کوچک‌تر می‌شوند. چربیهای زیرپوستی در سراسر بدن با افزایش سن کاهش می‌یابد.
در دهه‌ی سی زندگی‌تان، هورمون‌ها بواسطه‌ی بارداری تغییر می‌کنند یا افزایش سن می‌تواند باعث تیره شدن اطراف واژن شود. در دهه‌ی چهل زندگی‌تان، کاهش استروژن می‌تواند تعادل pH واژن را تغییر داده و انگیزه‌ای برای التهاب و نازک شدن و خشک شدن دیواره‌های واژن شود.
یکی از بهترین راههای حفظ سلامت واژن، داشتن رابطه‌‌های جنسی مکرر است. رابطه‌ی جنسی باعث نمی‌شود واژن کشیده‌تر شود و همانطور بماند، بلکه در اثر تحریک، واژن شل می‌شود و بعد از آن دوباره سفت خواهد شد و فرقی هم نمی‌کند هر چند وقت یکبار فعالیت جنسی داشته باشید.
داشتن چند زایمان می‌تواند باعث شود عضلات واژن خسته شده و دیگر نتوانند کاملا منقبض شوند. افزایش سن نیز همین تاثیر را دارد و به همین دلیل است که برخی از خانمها با افزایش سن، از شل شدن واژن خود شکایت دارند، چه سابقه‌ی زایمان داشته باشند و چه نه. تمرین کگل به سفت کردن این عضلات کمک می‌کند.

2 thoughts on “رابطه میان افزایش سن و تغییر شکل واژن

  • dr pink :

   سلام
   از مهمترین عوامل زود انزالی میتوان به استرس و اضطراب،فاصله زیاد بین رابطه،عدم مهارت کافی،ضعف ماهیچه آلت و خودارضایی میباشد
   استفاده از ژل تاخیری در کنار بکارگیری مهارت های لازم و آماده سازی روحی و روانی قبل از رابطه موثر خواهد بود.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *